Japonia: zniesiono ostrzeżenie o tsunami

Władze Japonii odwołały ostrzeżenie o tsunami, które mogło nastąpić po silnych wstrząsach nawiedzających wyspę od godziny 6:00 czasu lokalnego. Trzęsienie ziemi wystąpiło głównie na północno-wschodnim wybrzeżu i miało siłę 6.9 stopnia w skali Richtera. japonia-fukushima-22xi

Ostrzeżenie o tsunami ogłoszono po wstrząsach na dnie oceanu w pobliżu prefektury Fukushima na największej japońskiej wyspie Honsiu. Zjawisko odczuwalne było nawet w odległym o 240 kilometrów od epicentrum Tokio, co według specjalistów zapowiadać mogło następujące po trzęsieniu ziemi tsunami o wysokości nawet 3 metrów.

Jak poinformowała Japońska Agencja Meteorologiczna tsunami osiągnęło wysokość nie większą niż metr, a w wyniku trzęsieniu ziemi nie zanotowano ofiar ani poważnych zniszczeń.

Zapowiadano, że tsunami może mieć wysokość nawet trzech metrów. Jak informują japońskie media, fale miały mniej niż metr. O zniesieniu ostrzeżenia o tsunami poinformowała Japońska Agencja Meteorologiczna. Elektrownia jądrowa, która została uszkodzona podczas tsunami w 2011 roku, także pozostała bez szwanku.

W wyniku trzęsienia ziemi nie zanotowano ofiar, ani większych zniszczeń.

 

Opublikowane: Listopad 22nd, 2016 8:02 am, ostatnia aktualizacja: Listopad 22nd, 2016 at 8:25 am