Jacek Sasin podaje datę odsłonięcia pomnika Lecha Kaczyńskiego

 

Warszawa

Pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego zostanie odsłonięty 10 listopada - zapowiedział w Polsat News szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Dodał, że koszt realizacji pomnika to ok, 2,5 mln zł.

-Dokładnie w przeddzień święta niepodległości. My specjalnie wybraliśmy taką datę, bo ona z jednej strony wypada 10, a jak wiemy 10 każdego miesiąca mamy miesięcznice smoleńską. A z drugiej strony będzie to w przeddzień święta niepodległości - zapowiedział Sasin.

Lech Kaczyński "to wielka postać w najnowszej historii Polski" - podkreślił minister. - Jeden z tych, który jest ojcem dzisiejszej naszej niepodległości współczesnej. Jego droga życiowa była taka, że tą wolną Polskę rzeczywiście budował i miał w tym wielki udział - zaznaczył.

Sasin przekazał, że na samym pomniku będzie imię, nazwisko, lata życia oraz najważniejsze funkcje, jakie pełnił Lech Kaczyński.

Pytany o koszt realizacji pomnika powiedział, że "w tej chwili nie poda dokładnej sumy". - Jesteśmy w trakcie jego realizacji, jeszcze nie wszystkie płatności zostały zrealizowane. To będzie na pewno kwota przekraczająca około 2,5 mln zł - powiedział Sasin.

-Dzisiaj w przestrzeni okalającej Plac Piłsudskiego pomnik jest już realizowany - dodał.

Na onet wiadomości, czytamy, że owy pomnik Lecha Kaczyńskiego stanie przed siedzibą Garnizonu Warszawa na wschodniej pierzei pl. Piłsudskiego. Będzie to klasyczna konstrukcja, przedstawiająca postać stojącą na cokole.

Opublikowane: Październik 11th, 2018 11:41 am