Izrael: siły izraelskie zastrzeliły Palestyńczyka. Miał naruszyć granicę dozwolonej żeglugi

Izrael3

Palestyńczyk ze Strefy Gazy zginął w niedzielę w wyniku ostrzelania przez izraelską marynarkę wojenną jego łodzi, która przekroczyła granicę dozwolonej dla Palestyńczyków strefy żeglugi na Morzu Śródziemnym - poinformowała rzeczniczka izraelskiego wojska.

W wyniku ostrzału jeden z trzech mężczyzn w łodzi został poważnie ranny, a później zmarł. Dwóch pozostałych zostało przekazanych siłom bezpieczeństwa na przesłuchanie.

Jednak związek rybaków ze Strefy Gazy poinformował, że łódź była celem izraelskiego ataku, gdy wracała już do Gazy. Przedstawiciel związku oświadczył, że Palestyńczycy nie naruszyli granicy morskiej. Według związku, dwóch pozostałych rybaków jest rannych.

Izrael utrzymuje m.in. blokadę morską Strefy Gazy, która jest rządzona przez islamistów z organizacji Hamas. Izraelskie siły patrolują wody na wysokości Strefy Gazy, by powstrzymać przemyt broni do tej palestyńskiej enklawy i powstrzymać bojowników próbujących zaatakować lub zinfiltrować terytorium Izraela od strony morza.

Opublikowane: Luty 26th, 2018 12:40 pm