ISIS zapowiada kolejne ataki na chrześcijan w Egipcie

kair_egipt

Kolaboranci Państwa Islamskiego w Egipcie w poniedziałek wypuścili do Internetu nagranie video, w którym to zamachowiec-samobójca Abu Abdullah al-Masri, wysadził się w centralnym kościele w Kairze w grudniu, zabijając przy tym 30 osób.

Narrator w tym 20-minutowym nagraniu mówi, że egipscy chrześcijanie są dla grupy ekstremistów "ulubionym łupem". Zapowiadane są kolejne ataki, bez podawania konkretnych szczegółów.

Film pokazuje chrześcijańskich biznesmenów, sędziów i kapłanów, którzy albo mówią o potrzebie ochrony mniejszości lub że należy wykorzystać warunki uwłaczające odniesienie się do muzułmańskiej większości w Egipcie. Narrator mówi, by chrześcijanie nie byli "dhimmis" - odniesienie do niemuzułmanów w islamie, którzy wykorzystują stopień ochrony państwa. Zamiast tego, grupa opisuje chrześcijan jako "niewiernych".

Komunikat ISIS pojawia się w momencie, gdy ataki na koptyjskich chrześcijan nasiliły się na Półwyspie Synaj. W ubiegłym miesiącu, co najmniej trzech chrześcijan zostało  zastrzelonych w podczas ataków w mieście el-Arisz.

     

Opublikowane: Luty 21st, 2017 6:30 pm, ostatnia aktualizacja: Luty 21st, 2017 at 5:18 pm