IS użyje 600 samobójczych psów do powstrzymania postępującej irackiej armii w Mosulu?

pixabay-pies

Ibril: podczas, gdy irackie siły rozprzestrzeniają się w Mosulu, aby uwolnić miasto, kilku irańskich oficerów zostało poinformowanych o nowym planie terrorystycznym IS, w którym ma zostać użyte 600 samobójczych psów do powstrzymania postępującej irańskiej armii.

Fahmi Abbas, oficer irackiego oddziału pancernego, podczas wywiadu powiedział: "Terroryści IS mają w swoim wyposażeniu 600 psów z bombami i chcą rozesłać, pomiędzy siły irackiej armii i wysadzić ich za pomocą zdalnego sterowania".

Jak stwierdził oficer wojskowy, intencją IS jest powstrzymanie irackiej armii przed wtargnięciem do centrum Mosulu.

Ten nowy plan został stworzony kiedy większość samobójczych ataków została unieszkodliwiona przez pociski kierowane za pomocą termolokacji przed docieraniem do ich celu.

Zgodnie ze statystyką ogłoszoną przez iracką armię w czasie 19 dni odkąd zaczęła się wyzwoleńcza operacja Mosulu, IS wykonało 100 ataków samobójczych w różnych regionach, pomimo, iż nie zdołali powstrzymać postępujących sił irackich.

Fahmi Abbas, podkreślił, że wszystkie Korpusy zostały powiadomione o nowych terrorystycznych taktykach i nie mają powodu by być zaskoczonym. Wspomniał również o możliwości użycia innych zwierząt do przeprowadzenia samobójczych ataków przez terrorystów. Powiedział, że IS jest oblężone i nie ma gdzie uciec i albo się poddadzą albo zginą.

W sobotę (5 listopada) iracka armia wkroczyła do miasta Hammam al-Ali  i zmagała się, aby uwolnić tą część miasta przy zachodnim brzegu rzeki Tygrys.

Opublikowane: Listopad 6th, 2016 6:28 pm, ostatnia aktualizacja: Listopad 6th, 2016 at 9:27 pm