Iran: Wzrosła liczba ofiar trzęsienia ziemi na granicy z Irakiem

iranirakBilans ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi w graniczącej z Irakiem prowincji Kermanszahan wzrósł w poniedziałek po południu z 407 do 445 -  podaje półoficjalna irańska agencja Tasnim.  7,3 tys. osób zostało rannych. 

Oficjalne źródła nadal informują o 407 zabitych i 6 tys. rannych. Irańskie służby ratunkowe podkreślają, że do niektórych miejsc nie można jeszcze dotrzeć, dlatego liczby te mogą się zwiększyć.

Trzęsienie ziemi do którego doszło w niedzilę, 12 listopada w zachodnim Iranie, tuż przy granicy z Irakiem miało magnitudę 7,3. Jak podają amerykańskie służby geologiczne USGS jego epicentrum znajdowało się 31 km na południowy zachód od miasta Halabdża w muhafazie (prowincji) As-Sulajmanijja na północnym wschodzie Iraku,  na głębokości 23 km. Spowodowało ono bardzo wielkie szkody - irański Czerwony Półksiężyc szacuje, że ponad 70 tys. osób w trybie pilnym potrzebuje schronienia. Wiele dróg jest zablokowanych, w kilku miastach został odcięty prąd, co znacznie utrudnia akcję ratowniczą.

 

Opublikowane: Listopad 14th, 2017 11:08 am, ostatnia aktualizacja: Listopad 14th, 2017 at 11:09 am