Indie: zakonnice z zakonu ufundowanego rzez Matkę Teresę z Kalkuty handlują dziećmi

Indie

Siostra zakonna, należąca do zakonu ufundowanego przez Matkę Teresę z Kalkuty we wschodnich Indiach w stanie Jharkhand została aresztowana za sprzedaż 14-dniowego dziecka. 

Dwie kolejne kobiety również należące do tego zakonu zostały zatrzymane w sprawie dwóch podobnych przypadków. Policja podjęła działania po tym, jak swoje skargę na tę organizację zgłosił stanowy Children Welfare Committee (Komitet Dziecięcego Dobrobytu). BBC próbowało skontaktować się z siostrami zakonnymi, działającymi w ramach tej organizacji charytatywnej, niestety bez skutku.

"Dowiedzieliśmy się, że również inne dzieci były nielegalnie sprzedawane z tego centrum" - powiedział funkcjonariusz policji Hindi's Niraj Sinha w wywiadzie dla BBC. "Otrzymaliśmy już nazwiska matek, które dopuściły się tego procederu  i śledztwo w tej sprawie nadal trwa." Policja odzyskała również 140 000 rupii (około 2150 dolarów) z centrum, znajdującego się w stolicy Jharkhand, Ranchi.

W Indiach proceder kupowania dzieci przez rodziców, którzy nie mogą mieć własnych jest bardzo znany. Wszystko przez bardzo restrykcyjne prawa adopcyjne oraz długi czas oczekiwania dla tych, którzy rzeczywiście chcieliby adoptować. Dla przykładu w latach 2015-2016 na listę oczekujących 12 000 par przypadło tylko 3011 dzieci, które zostały legalnie adoptowane.

"Na razie prowadzimy śledztwo w sprawie noworodka, który został sprzedany parze w Uttar Pradesh za 120 000 rupii." - Informuje dyrektor CWC Rupa Kumari. Według niego para, która "adoptowała" malucha usłyszała, że pieniądze te potrzebne są na opłaty szpitalne. Kupiony w ten sposób chłopiec jest synem młodej kobiety, która do siedziby organizacji trafiła 19 marca. Sprzedany został 14 maja.

Ze względu na ostatnie wydarzenia 13 kobiet w ciąży, które do tej pory przebywały u misjonarek musiało zostać przewiezionych w inne miejsce.

Opublikowane: Lipiec 5th, 2018 1:59 pm