Indie: przed popularnych guru duchowym postawiono szereg niepokojących zarzutów

indieW poniedziałek indyjski sędzia skazał popularnego indyjskiego guru duchowego na 20 lat więzienia. Mężczyzna został skazany za zgwałcenie dwóch kobiet wyznających jego nauczanie. 

Wyroki zostały ogłoszone w więzieniu o wzmożonych środkach bezpieczeństwa w północnym mieście Rohtak, gdzie guru, którym nazywa się dr Saint Gurmeet Singh Ram Rahim Insan, został przetrzymywany od jego przekazania piątek. Obrońca skazanego S.K Garg Narwana powiedział, że guru został skazany na 10 lat za każdą ze zgwałconych kobiet, a dodatkowo nałożono na niego karę pieniężną o równowartości 47 tys. dolarów amerykańskich.

Proces i skazanie mężczyzny wywołało gwałtowne protesty wśród wyznawców guru, w wyniku których zamordowano 38 osób a setki doznało obrażeń. Od poniedziałku nie było już żadnych zgłoszeń o kontynuacji tego typu zdarzeń. Przed ogłoszeniem wyroku, służby zawiesiły lokalne pociągi i autobusy w mieście Rohtak by uniemożliwić wyznawcom mężczyzny jakiekolwiek masowe działania w mieście. Lokalna policja oświadczyła, że do w ostatnich dniach władzom stanu potrzebna była pomoc wojska, któremu oddano do ewentualnej dyspozycji broń palną.

Guru zaprzecza zgwałcenia dwóch kobiet, a jego prawnicy mogą odwołać się jeszcze do sądu wyższej instancji. -Sprawa oskarżenia w gwałt była rozpatrywana przez indyjskie Centralne Biuro Dochodzeniowe, a minimalna kara jaką sąd mógł nałożyć to 7 lat; Maksymalna - dożywocie. Mężczyzna twierdzi, że swoim nauczaniem obejmuje około 50 mln wyznawców. W ramach jego ostatnich działań jest umiejscowiony jako główna postać w filmie "Messenger of God" ("Wysłannik Boga") lub "MSG", w którym używa boskich mocy by ocalić świat. W ostatnim swoim filmie grał rolę sekretnego agenta walczącego mieczem z obcymi z kosmosu.

Gwałt nie był jedynym oskarżeniem, które stawiano mężczyźnie. Poza dziejącą się sprawą, czeka go także proces w sprawie śmierci dziennikarki oraz zmuszania kilku swoich wyznawców do kastracji w celu zbliżenia się ku Bogu, czemu zaprzecza.

Opublikowane: Sierpień 29th, 2017 8:38 am