Indie: muzułmanin zmasakrowany przez Hindusa za 'miłosny dżihad'

Rajsamand

Indyjska policja schwytała mężczyznę, który w środę w brutalny sposób zamordował przypadkowego muzułmanina zarzucając mu tzw. 'miłosny dżihad'. Wspólnik mordercy zarejestrował zabójstwo, a nagranie przedostało się do sieci.

Zbrodnia miała miejsce w środę w miejscowości Rajsamand w zachodniej prowincji Radżastan.

Na filmiku widać, jak zabójca - wyznawca hinduizmu - zakrada się do ofiary od tyłu i w ustronnym miejscu atakuje ją długim ciężkim narzędziem. Następnie mimo nawoływań napadniętego muzułmanina o pomoc, ten dobija go. Po tym podchodzi do kamery i ostrzega, że podobny los ma spotkać wszystkich muzułmanów, którzy prowadzą 'love jihad'. Następnie podpala zmasakrowane zwłoki.

'Miłosny dżihad' jest teorią hinduskich środowisk prawicowych. Twierdzą one, że muzułmanie konspirują przeciwko ludności hinduskiej i chcą ją wyprzeć z Indii. Dlatego mają zawierać związki małżeńskie z hinduskimi kobietami, które później przechodzą na islam.

Konflikty i lincze na tle religijnym popełniane przez różne środowiska zdarzają się w Indiach coraz częściej, zwłaszcza po dojściu do władzy w 2014 r. premiera Modiego. Otwarcie twierdzi on, że Indie są 'krajem Hindusów'.

W Indiach największą grupą religijną są wyznawcy hinduizmu, których jest ok. 1 miliard. Jednak ok. 20% kraju stanowią mniejszości religijne, w tym muzułmanie - ok. 170-200 mln osób.

Opublikowane: Grudzień 7th, 2017 5:54 pm