Indie: 115 osób zginęło w katastrofie kolejowej [AKTUALIZACJA, IKONOGRAFIKA]

katastrofa-kolejowa-w-pukhrayanie-ikonografika

14 wagonów pociągu ekspresowego Indore-Patna Express wykoleiło się w pobliżu miasta Kanpur w stanie Uttar Pradeś. Do katastrofy doszło tuż po 03:00 czasu lokalnego. Liczba ofiar wynosi na ten moment co najmniej 115 osób, a ponad 150 zostało rannych. 

Na miejscu katastrofy cały czas trwa akcja ratunkowa. Pratap Rai, starszy urzędnik kolejowy, powiedział agencji Reuters: "Wykorzystujemy każdą taktykę, aby ratować życie, ale bardzo trudno ciąć metalowe wagony." Pod koniec niedzielnego popołudnia, ratownicy wciąż używali ciężkiego sprzętu, aby spróbować dotrzeć do poszkodowanych. Tych, których udało się wydostać z zakleszczonych składów, przewieziono do pobliskich szpitali. Na razie nie ustalono przyczyny wypadku, jednak podaje się, iż mogła to być wina pękniętej szyny. Premier Indii Narendra Modi złożył już kondolencje bliskim ofiar.

Z kolei Suresh Prabhu, Minister Kolei, poinformował, że "możliwie najsurowsze działania zostaną podjęte wobec tych, którzy mogą być odpowiedzialni za wypadek". Dodał, że śledztwo w tej sprawie rozpocznie się niezwłocznie, a rodzinom ofiar oraz rannym zostanie wypłacone odszkodowanie. wimedia-commons-katastrofa-pociagu

Fot. Wikimedia Commons

Opublikowane: Listopad 20th, 2016 8:15 am, ostatnia aktualizacja: Listopad 20th, 2016 at 3:38 pm