Incydent z udziałem Rosji i USA na Morzu Czarnym? Rosja zaprzecza

Incydent z udziałem Rosji i USA na Morzu Czarnym Rosja zaprzeczaMinisterstwo Obrony Federacji Rosyjskiej we wtorek wydało oświadczenie, w którym ustosunkowano się do wypowiedzi rzecznika wojskowego USA dotyczącego rzekomych przelotów rosyjskich samolotów wojskowych w pobliżu amerykańskiego niszczyciela na Morzu Czarnym. Wyrażono zdziwienie zaistniałą sytuacją i oświadczono, że żadnych incydentów nie było.

Rzecznik Dowództwa Europejskiego sił USA, kpt. Danny Hernandez poinformował, że 10 lutego doszło do serii trzech incydentów z udziałem sił rosyjskich. Pierwszy z nich polegał na tym, że do okrętu USA zbliżyły się dwa myśliwce Su-24. Sytuacja powtórzyła się z jednym samolotem Su-24. Za trzecim razem w pobliżu okrętu przeleciał samolot patrolowy Ił-38.

Natomiast według oficjalnego stanowiska Ministerstwa Obrony Rosji żadne incydenty z udziałem samolotów rosyjskich nie miały miejsca. Zapewniono, że wszystkie loty odbywały się i odbywają nad neutralnymi wodami Morza Czarnego, i z pewnością ich przebieg jest zgodny z międzynarodowymi zasadami i wymogami bezpieczeństwa.

Opublikowane: Luty 15th, 2017 9:30 am, ostatnia aktualizacja: Luty 15th, 2017 at 10:56 am