Impeachment dla prezydent Korei Południowej? [MAPA]

seul

W południowokoreańskim parlamencie złożono projekt ustawy o impeachmencie dla Park Geun-Hye - prezydent tego kraju. Głosowanie nad ustawą odbędzie się jutro.

Próba odwołania prezydent Korei Południowej jest efektem skandalu jaki w ostatnich miesiącach targa polityką tego kraju. Obecnej głowie państwa zarzuca się nadużywanie władzy, przekręty finansowe oraz niesamodzielność w podejmowaniu decyzji. Park Geun-Hye miała być pod wpływem swojej przyjaciółki w czasie zarządzania państwem.

W ostatnim czasie Korea Południowa zmaga się z dużymi problemami wewnętrznymi. Oprócz kryzysu politycznego, coraz gorzej wygląda sytuacja gospodarki. Z każdym miesiącem południowokoreański eksport coraz bardziej wyhamowuje. Towary sprzedawane za granicę są głównym źródłem dochodu Korei. Ponadto kraj zmaga się z problemami pokolenia młodych ludzi, którzy nie radzą sobie z budowaniem relacji i tworzeniem rodzin czego efektem są liczne depresje i samobójstwa.

Każdy kryzys wewnętrzny w Korei Południowej jest traktowany jak częściowa destabilizacja regionu. Dzieje się tak z uwagi na sąsiada tego państwa - Koreę Północną, która po objęciu władzy przez Kim Dzong Una w 2011 roku stała się wyjątkowo nieobliczalna.

Fot: NewsMap.pl
 

Opublikowane: Grudzień 8th, 2016 9:32 am