Wieża widokowa na szczycie Wieżyca

Wieżyca to największe wzniesienie Niżu Środkowo Europejskiego oraz Wzgórz Szymbarskich, które wznosi się na wysokość 329 m. To również mała miejscowość, która w sezonie letnim jest letniskiem, natomiast w zimę przemienia się w znany ośrodek sportów zimowych. Doskonałe warunki przyrodnicze, ukształtowanie terenu, wyciągi orczykowe, armatki śnieżne, zaplecze gastronomiczne i urozmaicona oferta noclegowa z całym zapleczem narciarskim pozwalają przybywającym tu turystom poczuć się jak w prawdziwych górach.

Oblegana przez miłośników śnieżnego szaleństwa co roku oferuje coraz lepsze warunki do uprawiania różnego rodzaju zimowych aktywności sportowych. Na terenie stoku funkcjonują również szkółki narciarskie. Największą atrakcją podczas letniego pobytu na szczycie wzniesienia jest oddana do użytku w roku 1997 trzydziestometrowa wieża widokowa nosząca imię Jana Pawła II. Miejsce uznawane jest przez wielu za największą atrakcją turystyczną regionu Kaszub. Trud jaki trzeba wnieść by dostać się na szczyt tego wzniesienia zrekompensuje jedna z piękniejszych pomorskich panoram.

Z wieży rozpościera się widok na Wzgórza Szymbarskie, "Kółko Raduńskie", dostrzec można również "Drogę Kaszubską". Widoki można podziwiać od godziny 9.00 do samego zmierzchu. Mountainboard z kolei jest ofertą dla pasjonatów sportów ekstremalnych. Bezpieczna i dająca wiele frajdy terenowa deskorolka to doskonała propozycja aktywnego wypoczynku w letnie popołudnie. U podnóża Wieżycy znajduje się jedna z placówek Kaszubskiego Uniwersytetu Ludowego.

Dane kontaktowe:  Adres: Wieżyca, 83-315 Szymbark Telefon: 58 684 69 39  
  DJI_0451_Easy-Resize.com [Prawo ][/Prawo]

Opublikowane: Styczeń 4th, 2022 12:46 pm, ostatnia aktualizacja: Styczeń 29th, 2022 at 9:02 pm