Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku

Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku to połączenie muzeum, skansenu i parku rozrywki. To niepowtarzalne miejsce znajduje się u stóp największego wzniesienia na Pomorzu - Wieżycy.  W poszukiwaniach prawdziwego ducha Kaszub na pewno pomoże odwiedzenie tego niezwykłego miejsca. Podobno właśnie tu bije prawdziwe serce Kaszub. Warto skorzystać z usług przewodnika, którego spotkać można przy „Domu Harcerza”, spod którego warto rozpocząć podróż po tym wyjątkowym miejscu. Ten piękny i wiekowy symbol harcerstwa polskiego został uratowany od zniszczenia i odbudowany z około 700 oryginalnych elementów. W poszukiwaniu ducha Kaszub na pewno pomoże nauka nut kaszubskich.

Warto zasiąść przy stole im. Lecha Wałęsy, który służy integracji środowisk społecznych. Ma aż 35 metrów długości, prawie tyle co 36m 83cm pierwsza najdłuższa deska świata. Impreza przy najdłuższym i syto zastawionym stole, przy którym może zasiąść jednocześnie 230 biesiadników, dźwięki kapeli kaszubskiej i atrakcjom przygotowanym przez włodarzy tego miejsca na długo pozostanie w pamięci biesiadników. Szczególnie zwraca uwagę dom do góry nogami – alegoria współczesnego życia, obiekt nierealny, abstrakcyjny, symbol przewrotnych czasów. Skłania do zadumy nad otaczającą każdego rzeczywistością dzisiejszych czasów.

W centrum znajduje się jedyne w Polsce Muzeum Tabaki. W ciągu roku w centrum organizowanych jest wiele interesujących wydarzeń kulturalnych. Warto być tu na rozpoczęcie sezonu letniego, które ma miejsce w czerwcu i podziwiać paradę wozów i bryczek drabiniastych czy mistrzostwa w cięciu drewna.

Dane kontaktowe:   Adres: Szymbarskich Zakładników 12, 83-315 Szymbark Telefon: 58 684 69 33  
  DJI_0565_Easy-Resize.com DJI_0569_Easy-Resize.com DJI_0275-Edit_Easy-Resize.com [Prawo ][/Prawo]

Opublikowane: 4 stycznia, 2022 12:38 pm, ostatnia aktualizacja: 29 stycznia, 2022 at 9:04 pm