Hiszpania: śnieżyce sparaliżowały ruch na około 90 drogach

hiszpania2

Intensywne opady śniegu doprowadziły wczoraj do poważnych utrudnień ruchu na około 90 drogach w północnych i centralnych prowincjach Hiszpanii. Około 20 z nich jest nieprzejezdnych.

Największe utrudnienia  wystąpiły w aglomeracji madryckiej, Burgos, Salamance, Leonie, Avilli, Caceres, i w Zamorze. Na ulice wyjechały setki pługów śnieżnych. Tylko wczoraj po południu w samej Leonie wysypano na ulice ponad 45 ton soli.

W sobotę po południu hiszpańska obrona cywilna poinformowała o spodziewanym w środkowej części kraju pogorszeniu pogody, intensywniejszych opadach śniegu, a także o spadku temperatury do -10 stopni Celsjusza.

Śnieżyce mogą zablokować ruch na dwóch autostradach łączących Madryt z Segowią oraz północno-zachodnim wybrzeżem Hiszpanii. Krajowa Dyrekcja Dróg (DGT) zaapelowała też do kierowców, aby przed podjęciem decyzji o wyjeździe śledzili zmieniającą się sytuację na drogach.

W dniach  6-8 stycznia, przez intensywne opady śniegu i silny wiatru, zablokowanych zostało ponad 100 dróg w różnych regionach Hiszpanii. Zginęła jedna osoba, a trzy zostały ranne. Akcja ostrzegania o trudnej sytuacji na drogach i pomoc uwięzionym w zaspach kierowcom była wówczas nieskoordynowana i przebiegała z dużymi opóźnieniami.

Opublikowane: 14 stycznia, 2018 2:05 pm