Hiszpania: pasażer samolotu usiadł na skrzydle
57-letni Polak miał problemy z oddychaniem, więc wysiadł z samolotu przez drzwi awaryjne. Wyczyn pasażera z Polski podchwyciły zachodnie media.
Do zdarzenia doszło na lotnisku w Maladze. Samolot z Londynu przyleciał na południe Hiszpanii z godzinnym opóźnieniem, a kojelne pół godziny pasażerowie czekali na schody, uwięzieni w samolocie. Zdaniem samolotowego sąsiada mężczyzny, miał on problemy z oddychaniem i potrzebował świeżego powietrza. Twierdzi, że Polak kilkukrotnie użył w czasie lotu inhalatora, bo miał astmę. "Przed startem wziął też leki" - mówił brytyjskiemu dziennikowi "Daily Mail".
57-letni Polak mieszka w Maladze. Według Ryanaira naruszył procedury. Daltego został zatrzymany do wyjaśnienia. Sprawą zajęły się hiszpańskie władze.