13 zabitych po atakach terrorystycznych w Barcelonie i Cambrills

Barcelonav2hiszpania

W Barcelonie kierowca furgonetki śmiertelnie potrącił 13 osób, a ponad 100 innych ranił. Po strzelaninie w Cambrills jedynie 7 osób zostało rannych. MSZ nie potwierdza, aby wśród poszkodowanych byli Polacy. Do zamachów przyznało się tzw. Państwo Islamskie.

W czwartek biała furgonetka staranowała ludzi na popularnej wśród barcelońskich turystów ulicy Las Ramblas. Po zamachu kierowca porzucił pojazd i mimo policyjnej obławy nadal pozostaje nieuchwytny - zamknięto okoliczne sklepy i cały publiczny transport. Marokańczyk, którego dokumenty wykorzystano do wynajęcia furgonetki twierdzi, że zostały mu one skradzione. Wśród rannych są cudzoziemcy, m. in. Belgowie i Francuzi. Z Hiszpanami solidaryzują się światowi przywódcy, a wraz z nimi papież Franciszek.

W piątek nad ranem 5 innych napastników próbowało dokonać zamachu tym samy sposobem w nadmorskim Cambrills. Furgonetka przewróciła się jednak, a atakujący zostali zastrzeleni zanim zdążyli zdetonować ładunki wybuchowe. Jedyne ofiary to 7 osób, w tym jeden policjant.

Opublikowane: Sierpień 18th, 2017 9:22 am, ostatnia aktualizacja: Sierpień 18th, 2017 at 9:24 am