Grudziądz: 30-latek składał niemoralne propozycje 12-latce

30 letni mieszkaniec powiatu grudziądzkiego składał niemoralne propozycje 12 letniej dziewczynce. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów Wydziału Kryminalnego i już usłyszał zarzut. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny oraz zakaz kontaktowania się z dziewczynką.

30-letni mieszkaniec powiatu grudziądzkiego za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych nawiązał kontakt z 12 letnią dziewczynką. W trakcie korespondencji z nią, zaproponował jej spotkanie. Rozmowy miały jednoznacznie seksualny podtekst.

Dziewczynka powiedziała o wszystkim mamie, która o fakcie powiadomiła Policję. Policjanci natychmiast przystąpili do ustalania kim jest osoba, która kontaktowała się z dziewczynką. Po wytypowaniu sprawcy, grudziądzcy kryminalni udali się do miejsca zamieszkania 30 latka. W jego mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli również laptopa. Komputer zostanie teraz przebadany przez biegłego.

W środę (02.11.2016) 30 latek usłyszał zarzut z art. 200a par 2 kk. Wczoraj, policjanci doprowadzili mężczyznę do Prokuratury Rejonowej w Wąbrzeźnie. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny oraz zakaz kontaktowania z 12-latką.

Za powyższy czyn kodeks karny przewiduje do 2 lat więzienia.

Źródło: KWP Grudządz

Opublikowane: Listopad 4th, 2016 12:41 pm