Gostyń: policjanci zatrzymali podejrzanych w sprawie oszustw bankowych

Gostyń

Policjantom z miejscowości Gostyń (woj. wielkopolskie) udało się zatrzymać 3 osoby podejrzane o dokonywanie oszustw bankowych, które miały miejsce na początku lutego. Udało się im również odzyskać sporą część skradzionej gotówki.

W pierwszym tygodniu miesiąca na policję zgłosił się mężczyzna, któremu z konta bankowego zniknęła kwota 260 tyś. zł; trzy dni później pojawiło się zgłoszenie od następnej osoby - tym razem zniknęło 300 tyś. zł.

Śledczy szybko ustalili sprawców i sposób działania sprawców przestępstwa. Funkcjonariusze zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który okazał się być inicjatorem przestępstwa, oraz jego 30-letnią wspólniczkę, będącą pracownicą banku. Oboje zostali zatrzymani w Poznaniu, w wynajmowanym przez nich mieszkaniu.

Mężczyzna część pieniędzy zakopał w garażu pod betonowymi płytami. Policjanci zabezpieczyli również sporą część skradzionej gotówki w jednym z wynajmowanych przez przestępców mieszkań.

Kilka godzin później funkcjonariusze policji z Gostynia zatrzymali także brata pracownicy banku. Zatrzymani usłyszeli zarzuty i zostali przesłuchani przez miejscowego prokuratora. Decyzją sądu 30-latka została aresztowana na 3 miesiące. Do aresztu trafił też jej wspólnik, który był wcześniej skazany I poszukiwany dwa listami gończymi.  

Opublikowane: Luty 13th, 2017 2:28 pm