Gorzów Wielkopolski: zatrzymano baronów narkotykowych

Policja - aresztowanie, zatrzymanie2 Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w  Kielcach gromadzili informacje i dowody świadczące o przestępczej działalności związanej z handlem narkotykami i ich produkcją. Namierzali także miejsce, gdzie są one przechowywane i produkowane. Trop doprowadził ich do województwa lubuskiego. Policjanci podejrzewali, że jeden z liderów środowiska pseudokibiców pod Gorzowem Wielkopolskim zajmuje się wytwarzaniem znacznej ilości narkotyków. W trakcie przeszukania funkcjonariusze zlikwidowali dwie plantacje konopi indyjskich, gdzie w 15 tzw. growboxach znajdowało się 326 krzaków konopi indyjskich. Dodatkowo mundurowi zabezpieczyli 5,5 kg gotowego do sprzedaży suszu.

Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn - mieszkańców Gorzowa i pobliskich miejscowości - w wieku od 18 do 39 lat. Dwóch z nich kryminalni zatrzymali w trakcie dokonywania transakcji narkotykowej. Dzięki działaniom policjantów na rynek nie trafiły narkotyki o łącznej wartości blisko pół miliona złotych.

Wczoraj decyzją gorzowskiego sądu trzech z nich zostało tymczasowo aresztowanych. Za trudnienie się narkotykowym procederem grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Fot i źródło. Świętokrzyska policja

Opublikowane: Sierpień 29th, 2015 11:37 am, ostatnia aktualizacja: Sierpień 29th, 2015 at 11:39 am