Głogów: atak na sympatyków klubu żużlowego

policja - radiowóz

Dwóch mężczyzn oraz kobieta, kibice Falubazu Zielona Góra, powracający z meczu w Lesznie, zostali zaatakowani na stacji benzynowej w Głogowie.

Trójka została zaatakowana przez trzech chuliganów tj. 20, 21 i 26 latka. Powodem zajścia były przynależności do innych klubów, które wywołały agresję wśród napastników oraz wcześniej spożyty alkohol. Kobieta miała założoną koszulkę klubu Falubaz Zielona Góra. Pokrzywdzeni, aby uniknąć agresji chuligańskiej wsiedli do samochodu i opuścili Głogów, wracając do domu – informuje mł. asp. Łukasz Szuwikowski z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

Wówczas za nimi udali się napastnicy. Kiedy poszkodowani zorientowali, że są gonieni przez agresorów zadzwonili na policję. Policjanci skierowani na miejsce wraz z funkcjonariuszami z KPP Nowa Sól zatrzymali sprawców pobicia w Bytomiu Odrzańskim. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni. Przedstawiono im zarzuty pobicia o charakterze chuligańskim oraz zniszczenie samochodu. Grozi im do 7,5 roku pozbawienia wolności – mówił w rozmowie z tutajglogow.pl mł. asp. Łukasz Szuwikowski.

Opublikowane: Sierpień 19th, 2015 3:06 pm, ostatnia aktualizacja: Wrzesień 29th, 2016 at 4:04 pm