Gdańsk: 11-letnia dziewczynka urodziła dziecko

Gdańsk

11-latka urodziła dziecko w gdańskim szpitalu. Najprawdopodobniej dziecko zaszło w ciążę na terenie Ukrainy. Prokuratura Okręgowa w Gdańsku wszczęła śledztwo w tej sprawie.

Polsat News informuje, że 18 grudnia 11-latka źle się czuła. Powiedziała o tym mamie, która zabrała ją do szpitala. Na miejscu stwierdzono, że dziewczynka jest w zaawansowanej ciąży. Od razu trafiła do szpitala w Starogardzie Gdańskim. Następnie zabrano ją do szpitala w Gdańsku, gdzie urodziła dziecko.

O zaistniałej sytuacji poinformowano policję wraz z prokuraturą. Matka dziewczynki została przesłuchana przez śledczych, złożyła również zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

- Będzie prowadzone śledztwo w kierunku art. 200 par. 1 Kodeksu karnego, czyli doprowadzenia do obcowania płciowego małoletniej poniżej 15 roku życia. Za ten czyn grozi od 2 do 12 lat - powiedział w rozmowie z Polsat News Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

11-letnia dziewczynka do Polski przyjechała we wrześniu bieżącego roku. Z zeznań matki wynika, że zaszła w ciążę będąc na Ukrainie. Nieoficjalne ustalenia Polsat News wskazują, że dziewczynka została skrzywdzona przez mężczyznę, który miał się nią opiekować.

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl

Opublikowane: Grudzień 21st, 2018 9:22 am