Francja zalewana przez imigrantów

Francja Liczba nielegalnych imigrantów przekraczających granicę Francji stale rośnie. Francuskie media donoszą o próbach wstrzymania napływu afrykańskich i azjatyckich uchodźców podjętych przez władze.

Od początku roku w pobliżu przejść granicznych z Włochami zatrzymanych zostało ponad 43 tysiące nielegalnych imigrantów. Szacuje się, że do końca roku ta liczba przekroczy 50 tys. Według "Le Figaro" praktycznie wszyscy imigranci są odsyłani do Włoch, a pochodzą głównie z Afryki Środkowej i Południowej.

"70% nielegalnych imigrantów odsyłanych jest już z granicznej stacji kolejowej w Garavan, ale systematyczne kontrole przeprowadzane są również o wiele dalej na trasie" - pisze Le Figaro. Gazeta dokładnie przyjrzała się zawróceniu młodego Afrykańczyka bez dokumentów z dworca w Cannes.

Na granicy pociągi są bardzo skrzętnie przeglądane, gdyż imigranci chowają się w trudnych do przewidzenia i sprawdzenia miejscach. Podczas jednego z przeszukań zatrzymano 108 nielegalnych pasażerów.

Według francuskich dziennikarzy  paryskie władze umieją pogodzić humanitarne działania i udzielanie azylu z zabezpieczeniem kraju przed napływem afrykańskich i azjatyckich migrantów.

Opublikowane: Listopad 20th, 2017 3:52 pm, ostatnia aktualizacja: Listopad 20th, 2017 at 3:54 pm