Francja: policja likwiduje obóz dla uchodźców

Fot.  Wikimedia Commons;magharebia - imigranci  uchodźcy

Francuska policja właśnie rozpoczęła ewakuację setek imigrantów, zamieszkujących prowizoryczne obozy na obrzeżach Paryża. 

Imigranci, do tej pory zamieszkujący obóz "Millenaire", znajdujący się koło kanału w północnej części Paryża, byli eskortowani przez policję do tymczasowych punktów zakwaterowania. Ewakuację przeprowadzano niewielkimi grupkami, a oddziały prewencyjne policji pilnowały porządku podczas tych przenosin.

Francja już wcześniej próbowała podejmować stanowcze kroki, mające na celu oczyszczenie obozów dla uchodźców na terenie Paryża. Niestety niewiele to dało, gdyż nowe obozy pojawiały się od razu po tym, jak zamykano poprzednie.

W związku z tym prezydent Francji Emmanuel Macron zapowiedział, że chce by polityka wobec imigrantów była stanowcza i sprawiedliwa. Mimo to ostatnimi czasy stała się ona zdecydowanie  bardziej nieprzejednana, a parlament przyjął najnowszy projekt ustawy, który ma za zadanie zaostrzyć warunki uzyskania azylu w tym kraju.

Europa zmaga się z kryzysem imigracyjnym od 2015 roku.  To właśnie wtedy na Stary Kontynent zaczęli napływać uchodźcy z Syrii i Libii. Finalnie ponad milion Afrykańczyków i mieszkańców Bliskiego Wschodu dostało się do Europy. Większość z nim przyjechała przez Turcję, a pozostali dostali się na kontynent drogą morską.

 

Opublikowane: Maj 30th, 2018 8:54 am