Francja: aresztowano narzeczoną zabójcy z Trebes, podejrzaną o udział w spisku terrorystycznym

trebes

"Narzeczona Radouane'a Lakdima, sprawcy piątkowego zamachu w Trebes, została oskarżona o udział w spisku terrorystycznym." We wtorek późnym wieczorem poinformowało AFP, powołując się na źródło sądowe. 

Sędzia ds. antyterroryzmu w Paryżu postawił zarzut udziału w spisku terrorystycznym 18-letniej Marine P., którą zatrzymano tuż po atakach w Trebes. Według informacji ASP ona również przeszła na islam. Dziewczyna jednak zaprzecza, aby była w jakikolwiek sposób związana z przygotowaniem planu zamachu.

W piątek Ladkin porwał samochód spod Carcassone. Zabił pasażera i poważnie ranił kierowcę. Następnie ostrzelał policjantów, a potem wziął zakładników w  supermarkecie w pobliskim Trebes. Wtedy ppłk policji Arnauld Beltrame zamienił się za zakładniczkę. Niestety w trakcie akcji został poważnie ranny i zmarł następnego dnia w szpitalu. Ladkim został zabity przez policję.

W sobotę śledczy znaleźli trzy ładunki wybuchowe, pozostawione przez napastnika w supermarkecie w Trebes. Tam, gdzie przetrzymywani byli zakładnicy. Zdaniem policji Ladkim planował znacznie bardziej krwawy zamach, niż ten, który udało mu się przeprowadzić.

Podczas zamachu napastnik zabił 5 osób i ranił kolejnych 15.

Opublikowane: Marzec 28th, 2018 9:57 am