Filipiny: 240 ofiar śmiertelnych burzy tropikalnej

filipiny_tajfun

Do 240 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych spowodowanych przez burzę tropikalną Tembin, która w ostatnich dniach przeszła nad południową częścią Filipin. Poprzedni bilans ofiar, podany w niedzielę wynosił 208 zabitych. Burza przybrała na sile i przeistoczyła się w tajfun, podążający w stronę Wietnamu. 

Dziesiątki tysięcy osób musiały spędzić Boże Narodzenie w zapewnionych przez władze ośrodkach ewkuacyjnych z powodu burzy tropikalnej i towarzyszącej jej powodzi, lawin błotnych i porywistych wiatrów. Wiele z nich z powodu Tembin straciło cały dobytek. Według agencji Reuters, powołującej się na dane filipińskiej agencji zarządzania kryzysowego, w centrach ewakuacyjnych przebywa blisko 100 tys. osób, a 85 tys. innych również musiało opuścić swoje domy i schroniło się gdzie indziej.

Prognozy meteorologiczne przewidują, że tajfun dotrze doWietnamu w poniedziałek wieczorem (czasu miejscowego). W ramach podjętych przygotowań ewakuowano już 74 tys. osób z zagrożonych terenów, a władze w 15 prowincjach i miastach są przygotowane do ewakuowania łącznie ponad miliona mieszkańców.

Opublikowane: Grudzień 27th, 2017 12:24 pm