Fałszywe maile od firmy przewozowej DHL

Polska

DHL, przedsiębiorstwo zajmujące się przewozem paczek ostrzega przed fałszywymi mailami. Oszuści podszywają się pod przedsiębiorstwo i próbują wyłudzić po kilka tysięcy złotych od swoich ofiar.

Oszuści wysyłają fałszywe maile, podszywając się pod firmę DHL. Ofiary w mailu dostają informację o nieodebranej przesyłce, za którą muszą zapłacić opłatę w wysokości 6,5 tysiąca złotych.

Jeśli dostaliście maila z podejrzaną kwotą do zapłaty, bądź macie jakiekolwiek wątpliwości dotyczące autentyczności wiadomości, którą dostaliście od jakiejś firmy, najlepiej skontaktować się z oficjalną infolinią lub bezpośrednio w obsłudze klienta.

"Ktoś bezprawnie używa nazwy naszej firmy i naszych danych adresowych. Przesłana wiadomość jest jedną z form spamu i tego typu wiadomości zgłaszane są do odpowiedniego działu w DHL Parcel Polska odpowiadającego za obsługę sieci i systemów komputerowych. Osoby, które otrzymały takiego maila prosimy by nie otwierały plików w załącznikach. Grozi to uruchomieniem wirusa na komputerze." - DHL poinformował swoich klientów w oficjalnym przekazie tuż po potwierdzeniu, że prób oszustwa było wiele.

Źródła: radiozet.pl

Opublikowane: Styczeń 3rd, 2019 9:48 am