Fałszowała recepty by zdobyć morfinę

W minionym tygodniu policjanci wydziału kryminalnego zostali poinformowani o próbie wykupienia leku odurzającego w jednej z brzozowskich aptek na podstawie podrobionej recepty. Zaalarmowani funkcjonariusze rozpoczęli działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy tego przestępstwa. Kilka dni później policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną w tej sprawie, powiadamia KWP Rzeszów.

podrabiane recepty, przestępstwo, policja, fot. policja                          

Fot: Policja

36-letnia mieszkanka Tarnobrzega wpadła w ręce Policji, gdy wychodziła z apteki, w której zakupiła kilkadziesiąt tabletek morfiny. Przed apteką oczekiwał na nią 73-letni kierowca volkswagena wraz z dwójką dzieci kobiety - roczną dziewczynką i jej 6-letnią siostrą. Oboje trafili do policyjnego aresztu, a dzieci przekazano pod opiekę rodziny.

W pojeździe znaleziono igły, strzykawki, buteleczki z płynną substancją, pieczątkę z przychodni i pieczątkę lekarską oraz woreczek foliowy z zawartością białego proszku, najprawdopodobniej morfiny. Ponadto kilkadziesiąt podrobionych recept zostało zabezpieczonych. Podejrzana miała przy sobie także skradzioną biżuterię. W toku prowadzanego postępowania ustalana jest kwota poniesionych strat.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego zdecydowano, iż jedynie 36-latka będzie odpowiadać za te przestępstwa. Usłyszała ona zarzut kradzieży, posiadania środków odurzających, podrabiania recept oraz oszustwa, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Opublikowane: Sierpień 27th, 2015 7:02 pm, ostatnia aktualizacja: Sierpień 27th, 2015 at 10:17 pm