Proeuropejski ruch obywatelski Pulse of Europe wyraża poparcie dla sprzeciwu wobec ustawy o SN

Europa

Europejska organizacja Pulse of Europe, działająca na Kontynencie zorganizowała pikiety protestacyjne w osiemnastu miastach Unii Europejskiej. Zgodnie z niedzielnymi doniesieniami Stephanie Hartung - rzeczniczki Pulse of Europe, protesty zorganizowano m. in. w Berlinie, Brukseli, Paryżu, Rzymie, Wiedniu i Warszawie.

Wiece pod hasłem "PulseforPoland" zorganizowano w celu wyrażenia europejskiego poparcia dla obrony demokratycznego trójpodziału władz i ochrony sądownictwa w Polsce, jednocześnie manifestując swoje poparcie dla działań opozycji. Akcję przy udziale początkowo 200 osób rozpoczęto w piątek wieczorem od wiecu pod konsulatem Rzeczpospolitej w Kolonii (Niemcy), następnie w niedzielę m. in. przed Ambasadą RP w Londynie i konsulatem w Barcelone. Protestujący przynieśli ze sobą polskie oraz europejskie flagi, skandując poparcie dla słów konstytucji. W podobnym tonie demonstrowali członkowie grupy Dziewuch Dziewuchom Londyn, organizacji FARSA oraz KODu w Londynie.

Pulse of Europe jako ruch opinii obywatelskich został utworzony w związku ze zwycięstwem Donalda Trumpa w amerykańskich wyborach prezydenckich i zajmuje się propagowaniem jedności UE z zachowaniem jej najważniejszych wartości. Pulse of Europe co niedzielę organizuje proeuropejskie wiece w co najmniej 50 miastach niemieckich oraz europejskich gromadząc kilkadziesiąt tysięcy ludzi.

Opublikowane: Lipiec 24th, 2017 10:55 am, ostatnia aktualizacja: Lipiec 24th, 2017 at 11:09 am