Donbas: brak postępów procesu pokojowego

flaga_ukrainy

Jak dotychczas, nie udaje się wprowadzić zapowiadanego wielokrotnie przerwania ognia. Plan zakładał zawieszenie broni i wycofanie się z trzech niewielkich pilotażowych obszarach.

Jednak z powodu ostrzałów nadal się to nie udaje. Tymczasem z powodów ostrzałów się to nie udaje. Obserwatorzy alarmują o zwiększeniu wybuchów na linii frontu. Wokół miejscowości Stanica Ługańska, miało rozpocząć się wczoraj wycofanie sił, jednak prorosyjscy bojówkarze nie zaprzestali ataków na pozycje Ukraińców.

W innych miejscowościach  Petriwskie i Zołote kilka tygodni temu nastąpiło wycofanie sił, jednak obserwatorzy OBWE skarżą się na ograniczony dostęp do tych terytoriów. OBWE alarmuje o zwielokrotnieniu wybuchów na linii frontu w obwodzie donieckim. Mimo wszystko separatyści dokonują ostrzałów z zabronionej w myśl mińskich porozumień artylerii. Tymczasem we wtorek najprawdopodobniej odbędzie się spotkanie szefów dyplomacji- Ukrainy, Rosji, Niemiec i Francji, tematem ich rozmów będzie mapa drogowa procesu pokojowego.

Opublikowane: Listopad 27th, 2016 7:54 pm