Decyzją sądu - rodzice gwałcicieli z Rimini będą wydaleni z Włoch

RiminiRodzice dwóch nieletnich Marokańczyków (którzy w sierpniu zaatakowali polską parę w Rimini)  muszą wrócić do Maroka - sąd uznał, że nie są w stanie właściwie wychować dzieci - braci w wieku 15 i 17 lat.

Ojciec nastolatków również miał kłopoty z prawem, obecnie jest osadzony w areszcie domowym, m.in. za kradzież, jazdę autem po alkoholu i handel narkotykami. Włoskie władze już raz wydaliły go z kraju, ale ten wjechał z powrotem nielegalnie.

Sąd uznał, że ojciec swym zachowaniem, nakłaniał chłopców aby nie integrowały się i łamały prawo we włoskim społeczeństwie. Matka nieletnich natomiast, uznana jest przez sąd jako osoba arogancka i agresywna - zauważono, że kobieta w przeszłości chciała oddać dzieci opiece społecznej, a młodsze rodzeństwo braci, niejednokrotnie żebrało na ulicach.

Para musi opuścić Włochy w kwietniu - wtedy mężczyzna kończy areszt domowy. Wkrótce przed włoskim sądem staną sami bracia oraz 16-letni Nigeryjczyk, a wyrok w sprawie czwartego uczestnika napaści - Kongijczyka Guerlina Butungu , może zapaść w piątek.

Opublikowane: Listopad 9th, 2017 12:05 pm