Dania: śledztwo w sprawie okoliczności makabrycznej śmierci dziennikarki trwa

22siekopenhaga

W Morzu Bałtyckim znaleziono ciało szwedzkiej dziennikarki. Policja przypuszcza, że zaginiona dziennikarka zmarła na pokładzie prywatnej łodzi podwodnej. Przypadkowy przechodzień znalazł górną część ciała kobiety pozbawioną kończyn oraz głowy. 

Podczas pierwszych działań służby nie mogły potwierdzić, czy znalezione szczątki ciała należały do 30-letniej szwedzkiej dziennikarski Kim Wall, zaginionej tydzień wcześniej po tym jak wypłynęła z 46-letnim Peterem Madsenem jego prywatną łodzią podwodną. Ciało zostało znalezione wiele godzin po tym Madsen zawiadomił policję o jakobym nieszczęśliwym wypadku, w którym życie miała stracić reporterka. Dodał również, że ciało zostało pochowane w nieznanym przez niego miejscu. Mężczyzna został aresztowany w związku z zaginięciem kobiety po tym jak jego łódź zatonęła na wschodnim wybrzeżu Danii, czego według policji dokonał on sam. Peter Madsen zaprzecza zarzutom i zeznaje, że zostawił reporterkę na wyspie w kopenhaskim porcie dnia 10 sierpnia. Policja podtrzymuje zarzuty.

Peter Madsen to znany inwestor zajmujący się gromadzeniem pieniędzy na rzecz swojego projektu zbudowania łodzi podwodnej. Pierwsza łódź w 2008 r.- Nautilus - ważyła 40 ton i miała 18 metrów długości. Wieści o jej zbudowaniu obiegły media całego świata.

 

Opublikowane: Sierpień 22nd, 2017 11:37 am, ostatnia aktualizacja: Sierpień 22nd, 2017 at 1:21 pm