Dania: nurkowie znaleźli ludzkie ramię obiążone balastem

Köge

Duńscy nurkowie, przeczesując dno zatoki Köge, natknęli się na ludzkie ramię obciążone metalową rurą. Może to być część ciała zamordowanej szwedzkiej dziennikarki Kim Wall, jednak policja nie ma jeszcze pewności.

Jedyne czego możemy być pewni to to, że w morzu znaleziono lewe ramię należące wcześniej do człowieka. Było obciążone metalową rurą i leżało na dnie zatoki Köge kilometr od miejsca, w którym znaleziono głowę i nogi dziennikarki.

Policyjni i wojskowi nurkowie nadal przeszukują dno zatoki, by dotrzeć do wszystkich części ciała oraz telefonów komórkowych Kim Wall i podejrzanego o zamordowanie jej Madsena. Szansa na znalezienie smartfonów jest jednak nikłą, gdyż były wyłączone i nie można namierzyć ich sygnałów.

Ślady obrażeń na odnalezionym wcześniej korpusie, głowie i nogach wskazują na wyjątkowo brutalny mord na tle seksualnym. Petera Madsena, kłamał, że Wall zmarła w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Na jej głowę miał spaść właz łodzi podwodnej, lecz potem Madsen zmienił zeznania i twierdził, że Wall zatruła się śmiertelnymi oparami. Pochował ją w panice dziennikarkę w morzu. Ostatecznie przyznał jednak, że poćwiartował jej ciało.

Proces Petera Madsena rozpocznie na początku przyszłego roku. Grozi mu dożywotnie pozbawienie wolności.

Opublikowane: Listopad 23rd, 2017 3:05 pm