Dania: nasz zatrzymany kibic ma kryminalną przeszłość

kopenhaga7wrz

Po piątkowym incydencie polska opinia publiczna walczyła o godne traktowanie zatrzymanego Polaka. Niestety z ustaleń "Fakt24"wynika, że Grzegorz H. jest przestępcą związanym ze środowiskiem neonazistów.

Podczas niedzielnego procesu mężczyzna został oskarżony o napaść na policjanta i skazany na 26 dni - czyli aż do właściwej rozprawy. Do tej pory dysponowaliśmy okrojoną wiedzą na temat zdarzenia, sugerującą nawet brutalną i nieuzasadnioną przemoc w stosunku do kibica. Inne światło na sprawę rzucają jednak ustalenia Faktu 24.

Oskarżonym jest Grzegorz H. W przeszłości skazywany był za brutalne pobicia i kradzieże. W 2001 r. Sąd Rejonowy w Sopocie skazał go na 4,5 roku pozbawienia wolności. Kilka lat później trafił za kratki za nielegalne posiadanie broni i bójki z policją. Z kolei na profilach społecznościowych wyraża przywiązanie do nazistowskich symboli i środowisk. Dziennikarka Magdalena Grzebałkowska opisywała w 2002 jego stare dokonania jaka kibola Lechii Gdańsk: rzucanie kamieniami w staruszkę(przeżyła), napad na sklep spozżwczy i spalenie dwóch wagonów pociągowych.

Opublikowane: Wrzesień 7th, 2017 11:56 am