Dania: katastrofa kolejowa, są ofiary śmiertelne

dania, biegacze

Sześć osób zginęło, a 16 zostało rannych w katastrofie pociągu pasażerskiego na moście Storebaelt, łączącym duńskie wyspy Fionia i Zelandia - podała policja w Danii. Akcję ratowniczą utrudniała sztormowa pogoda.

Duńskie koleje DBS donoszą, że ofiary śmiertelne były pasażerami. Pociągiem podróżowało 131 pasażerów oraz 3 osoby z personelu.

Osoby niewymagające medycznej pomocy, podczas ewakuacji przetransportowano do hali sportowej Nyborg.

Wypadek wydarzył się wczoraj, około godziny 7:30. Zdarzył się na 18-kilometrowym moście nad wielkim Bełtem. Z powodu wypadku ruch na moście wstrzymano dla pociągów oraz pasażerów.

Przyczyna wypadku nie została jeszcze potwierdzona. Według duńskich mediów, wypadek najprawdopodobniej spowodowała plandeka z pociągu towarowego przewożącego partię piwa. Plandeka trafiła w pociąg osobowy, który jechał w przeciwnym kierunku co doprowadziło do jego gwałtownego hamowania.

Według informacji podanych przez Agencję Reutera i portal BBC News, podczas sztormowej pogody w pociąg osobowy, który jechał z miasta Odense w środkowej części Fionii do miasta Kopenhagi, uderzył obiekt z pociągu towarowego.

Źródło: fakty.interia.pl

Opublikowane: Styczeń 3rd, 2019 8:48 am, ostatnia aktualizacja: Styczeń 3rd, 2019 at 8:51 am