Czterech Polaków zginęło w wypadku w Holandii

holandia

Trzej mężczyźni i jedna kobieta zginęli w wypadku w Obdam w Holandii. Z niewyjaśnionych na razie przyczyn samochód, którym podróżowali, wpadł do pobliskiego kanału. W niedzielę zaginionych odnalazła lokalna policja. - donosi Gazeta.pl

Ofiarami w wypadku jest trzech mężczyzn w wieku 20, 21 i 21 lat, a także 48-letnia kobieta. Cała czwórka pracowała w okolicznej farmie tulipanów. Policja oraz rzeczniczka farmy potwierdziła, że polacy w piątek wrócili po pracy na kemping w Zijdewind, na którym mieszkali. Jednak w sobotę nie pojawili się w pracy, a bliskie im osoby zgłosiły zaginięcie.

Policja po otrzymaniu zgłoszenia o zaginięciu od razu rozpoczęła poszukiwania. W pierwszej kolejności sprawdzili wszystkie trasy, którymi Polacy mogli się przemieszczać. W ten sposób policjanci chcieli wykluczyć ewentualny wypadek samochodowy. Funkcjonariusze w niedzielę trafili na przebitą barierę ochroną  przy pobliskim kanale. Tym samym znaleźli samochód, który przewrócony leżał w wodzie, a w środku byli poszukiwani Polacy.

Okoliczności w jakich samochód znalazł się w wodzie są nadal nieznane. Policja podejrzewa jednak, że był to nieszczęśliwy wypadek.

Wydobyty samochód, którym jechała czwórka Polaków został wydobyty z kanału oraz zabezpieczony jako dowód w toczącym się dochodzeniu policyjnym.

Firma, dla której pracowali Polacy, zorganizowała spotkanie dla personelu oraz wsparcie dla bliskich ofiar.

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

Opublikowane: Luty 11th, 2019 10:08 am