Chiny: Stany Zjednoczone oraz Korea Północna muszą same inicjować rozmowy w sprawie zbrojeń

20597835_505187196488233_609359618_oWładze chińskie podkreślają, że USA oraz Korea Północna powinny same prowadzić rozmowy zmniejszające napięcie pomiędzy państwami. Podczas oficjalnej konferencji Liu Jieyi - wysłannik Chin przy Organizacji Narodów Zjednoczonych - powiedział, że wysiłki jego państwa w tej sprawie nie przyniosą praktycznych rezultatów. 

Zdaniem wysłannika Chin przy ONZ, zarówno USA jak i Korea Północna muszą rozpocząć konstruktywne rozmowy i same rozwiązywać istniejące napięcia polityczne i militarne - przestać liczyć na reakcję Chin. Oświadczenie zostało wydane po tym jak prezydent Donald Trump wyraził swoje głębokie rozczarowanie brakiem jakiegokolwiek zainteresowania problemem. Przypomnijmy, iż USA utrzymują, że Korea Północna pomyślnie przeprowadziła testy systemu rakiet międzykontynentalnych (ICBM); Rakiet, które nieoficjalnie są w stanie dotrzeć do każdego miejsca w Stanach Zjednoczonych.

Liu Jiey wspomniał dodatkowo o problemie, jaki stanowią państwa, które nie tylko łamią rezolucje Rady Bezpieczeństwa ONZ, ale także przyczyniają się do zwiększania wzajemnych napięć i problemów negocjacyjnych. Jiey wyjaśnił, że Chiny są jak najbardziej skłonne popierać pokojowe i konstruktywne rozmowy, ale w tym przypadku musza być prowadzone przede wszystkim przez państwa najbardziej zainteresowane, tj. USA i Korea Północna.

Opublikowane: Sierpień 1st, 2017 12:40 pm