Chicago: kłótnia przerodziła się w strzelaninę w szpitalu Mercy Hospital

Chicago

Kłótnia w szpitalu w Chicago przerodziła się w strzelaninę, gdy mężczyzna wyjął pistolet i zabił lekarkę przy izbie przyjęć. Następnie wbiegł do szpitala i śmiertelnie zastrzelił aptekarza i policjanta. – czytamy na rp.pl

Atakujący również poniósł śmierć, ale nie jest jasne czy odebrał sobie życie, czy został zabity przez policję w Mercy Hospital w południowej części miasta - powiedział inspektor policji w Chicago, Eddie Johnson.

Szpital donosi, że zabita lekarka z izby przyjęć to 38-letnia Tamara O’Neal, a także farmaceutka 25-letnia Dayna Less, która niedawno ukończyła uniwersytet Purdue University.

Zabity oficer został zidentyfikowany jako 28-letni Samuel Jimenez. Dołączył do departamentu policji w lutym 2017 roku i niedawno zakończył swój okres próbny - powiedział Johnson. Policja oświadczyła, że mężczyzna był żonaty i miał trójkę dzieci.

Nie upubliczniono jeszcze tożsamości zabójcy.

Łańcuch zdarzeń, które doprowadziły do strzelaniny, rozpoczął się od kłótni na szpitalnym parkingu z udziałem napastnika i O'Neal - podała policja.

Kiedy przyjaciel lekarki próbował interweniować, "napastnik podniósł koszulę i pokazał pistolet". Znajomy ów wbiegł do szpitala, by wezwać pomoc, a strzały padły kilka sekund później - pierwsza zginęła lekarka. Po tym, jak O'Neal upadła na ziemię, mężczyzna "stanął nad nią i postrzelił ją jeszcze trzy razy" - powiedział dziennikarzom świadek James Gray.

Kiedy na miejsce przybyli funkcjonariusze, podejrzany strzelił w kierunku ich samochodu, a następnie wbiegł do szpitala. Policja rzuciła się w pościg. W centrum medycznym napastnik wdał się w wymianę ognia z mundurowymi i "zastrzelił biedną kobietę, która właśnie wysiadł z windy", zanim sam został zabity.

Źródło: rp.pl

Opublikowane: Listopad 20th, 2018 3:20 pm, ostatnia aktualizacja: Listopad 20th, 2018 at 4:12 pm