Afganistan: szturm talibów na niemiecki konsulat [MAPA]

mazar-i-szarif-afg

Bojownicy talibscy szturmowali niemiecki konsulat w afgańskim mieście położonym na północy Mazar-i-Szarif, taranując zewnętrzną ścianę ciężarówką bomb przed walką z siłami bezpieczeństwa w nocnym ataku, w którym zginęło co najmniej cztery osoby jak powiedzieli urzędnicy.

Wybuch, spowodowany przez bombowca samobójcę spowodował poważne uszkodzenia budynków, a także stłukł okna w promieniu 5 km, powiedział rzecznik NATO.

Jak wynika z opinii miejscowego lekarza, w podmuchu i późniejszej walce z ogniem 120 osób zostało rannych.

Wśród ofiar nie było żadnego konsula, jednak minister spraw zagranicznych Frank-Walter Steinmeier powiedział, że Niemcy mogą powtórzyć swoją wiodącą pozycję w międzynarodowej misji w Afganistanie, gdzie znacznie nasiliła się przemoc w 2016 roku.

Talibowie stwierdzili, że atak był odwetem dla sił powietrznych NATO, ataki przeciwko wiosce, niedaleko północnej części miasta Kunduz, w ostatnim tygodniu, w którym 30 osób zostało zabitych, głównie dzieci.

Siły talibskie były bliskie spustoszeniu Kunduz w ostatnim miesiącu, rok później krótko po osiągnięciu ich największego sukcesu W Afganistanie w 2015 roku, którym była długa wojna.

Opublikowane: Listopad 11th, 2016 2:00 pm, ostatnia aktualizacja: Listopad 11th, 2016 at 2:46 pm