Bułgaria: prezydent wyraził swoje zaniepokojenie serią noworocznych zabójstw

bulgaria12

Prezydent Bułgarii Rumen Radew wyrazł swoje zaniepokojenie serią zabójstw, które miały miejsce w kraju od początku nowego roku. Dotychczas zamordowano już sieden osób, spośród których sześć noc sylwestrową. Głowa Państwa spotkała się z szefem MSW by omówić postępy w śledztwie i ustalić drogę udoskonalenia pracy resortu w walce z przestępczością i zagwarantowania bezpieczeństwa obywateli. 

Domniemany morderca sześciu osób został znaleziony martwy. Bułgarskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało, że popełnił on samobójstwo, a motywem jego działań miał być zawód miłosny. Siódmą ofiara był postrzelony w poniedziałek, 49-letni  biznesmen Płamen Christow, właściciel firm w przemyśle spożywczym, budownictwie i ubezpieczeniach został postrzelony, gdy wchodził do swojego biura. Zmarł w szpitalu.

Zdarzenia te zaniepokoiły lokalne media i wywołały dyskusję o prawidłowości pracy MSW.  Sprawca zbrodni w noc sylwestrowa  osiem lat temu był skazany prawomocnym wyrokiem na karę więzienia za przestępstwo seksualne, przebywał jednak na wolności. Na jaw wyszło, że podobnych przypadków jest znacznie więcej.

 

Opublikowane: 9 stycznia, 2018 3:06 pm