Brytyjski minister obrony: kończy się cierpliwość do Putina

Tallinn

"Prezydent Putin chce podzielić Wielką Brytanię i jej sojuszników, by mówić, że jesteśmy sami" - powiedział minister obrony Gavin Williamson podczas swojej wizyty w Tallinie. - "Kończy się cierpliwość wspólnoty międzynarodowej do prezydenta Rosji Władimira Putina i jego działań." 

Wielka Brytania obarcza Rosję winę za atak chemiczny na Skripala, byłego oficera rosyjskiego wywiadu, który przeszedł na stronę Londynu, i jego córkę Julię w Salisbury 4 marca. Rosja nie zgadza się z zarzutami, mimo że jak wspominał sam Williamson, świat popiera stanowisko Wielkiej Brytanii w sprawie próby otrucia agenta.

Minister Obrony wyraził również nadzieję, że Komisja Europejska "przestanie bawić się w politykę", jeśli chodzi o unijną obronność i bezpieczeństwo Wspólnoty.

Oprócz tego, pytany o o groźby rządu Rosji, dotyczące wydalenia brytyjskich dyplomatów z Moskwy, powiedział, że.: "Rosja powinna dać sobie spokój i się zamknąć." Williamson wygłosił tę opinię tuż po swoim przemówieniu o przyszłości polityki bezpieczeństwa, w którym odniósł się m.in. do próby otrucia agenta i jego córki.

W odpowiedzi na zamach na Skripala władze brytyjskie wydaliły 23 rosyjskich dyplomatów. Z tego powodu taka sama ilość dyplomatów brytyjskich musiała opuścić Rosję.

Opublikowane: Marzec 26th, 2018 3:58 pm