Bogdanka: największy odbiorca węgla zrywa umowę z kopalnią

Grupa energetyczna należąca do koncernu Enea zerwała umowę z kopalnią w Bogdance, która dostarczała węgla kamiennego do elektrowni w Kozienicach. Współpraca rozpoczęła się 4 marca 2010 roku i planowo miała potrwać od 31 grudnia 2025 roku. Enea argumentuje swoją decyzję brakiem elastyczności ze strony zarządu kopalni, która nie zmienia znacząco ceny węgla pomimo ciągłych zmian na rynku.

szyb kopalniany

- Wypowiedzieliśmy kontrakt i będziemy szukać nowych sposobów na zapewnienie sobie węgla w optymalnej cenie. Rozwiązanie umowy przyczyni się do długoterminowej poprawy konkurencyjności całej naszej Grupy – powiedział Paweł Orlof, wiceprezes Enei.

Enea jest obecnie największym odbiorcą kopalni w Bogdance, a Bogdanka największym dostawcą węgla dla Enei. Umowa pomiędzy koncernami potrwa do 1 stycznia 2018 roku ze względu na 2-letni okres wypowiedzenia.

Zarząd kopalni nie ukrywa swojego zaskoczenia z powodu decyzji Enei. Twierdzi, iż negocjacje odnośnie cen zawsze przebiegały ugodowo i ma nadzieję, że grupa energetyczna zmieni swoją decyzję, podaje lublin112.pl.

   

Opublikowane: Sierpień 24th, 2015 8:32 am, ostatnia aktualizacja: Sierpień 24th, 2015 at 8:48 am