Bitwa o Aleppo zmierza ku końcowi. Armia syryjska ogłasza zwycięstwo

Zwolennicy armii syryjskiej świętują upadek kolejnych, kontrolowanych przez opozycję części Aleppo. Front armii rządowej przesuwa się coraz głębiej we wschodniej części miasta. Według raportów, zupełne zdobycie miasta jest bliżej niż kiedykolwiek.  aleppo-13-xii W poniedziałek siły rebeliantów zostały wypchnięte z kolejnych rejonów, w tym al-Salhin, al-Fardus i Bustan al-Kars. Wszystkie te lokalizacje wcześniej były jednymi z najbardziej ufortyfikowanych dzielnic kontrolowanych przez siły opozycji.

Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka, co najmniej 60 osób zginęło w poniedziałek podczas przesuwania się armii syryjskiej wgłąb wschodniego Aleppo. Według najnowszych informacji ONZ 82 cywilów zostało zabitych przez siły prorządowe podczas przeszukiwania domów w odbitych dzielnicach.

Aktualnie wspierane przez Rosję siły rządowe sprawują kontrolę nad 99% części miasta. Tymczasem, z miasta napływają rozpaczliwe wołania o pomoc publikowane na mediach społecznościowych przez wypartych do zaledwie kilku dzielnic cywilów. Uwięzieni mieszkańcy ostrzegają: "jeśli armia się tu przesunie, czeka nas prawdziwa masakra."

Odbicie zajętego przez opozycję w 2012 roku Aleppo byłoby największym zwycięstwem armii syryjskiej od początku wojny w Syrii.

Opublikowane: Grudzień 13th, 2016 10:05 am, ostatnia aktualizacja: Grudzień 13th, 2016 at 11:28 am