Białystok: tragiczny wypadek, robotnicy przysypani przez osuwającą się ziemie

Białystok

W Białymstoku doszło do tragicznego wypadku. Dwóch robotników podczas pracy przy budowie przejścia podziemnego, zostało przysypanych. Jeden z nich reanimowany przez kilkadziesiąt minut, niestety nie udało się go uratować. 

Wypadek miał miejsce  w Białymstoku, w piątek (18.01) ok. godziny 12:30.  Dwóch robotników pracujących przy budowie przejścia podziemnego przy ul. Klepackiej, zostało przysypanych ziemią.

- Kiedy dotarliśmy na miejsce, jeden z pracowników był widoczny, oddychający, był z nim kontakt. Szybko go ewakuowaliśmy na zewnątrz i przekazaliśmy pogotowiu - informuje rzecznik prasowy białostockich strażaków, st. bryg. Paweł Ostrowski.

Jak dodaje st. bryg. Paweł Ostrowski drugi mężczyzna nie miał tyle szczęścia. Był nieprzytomny, a żeby dotrzeć do niego strażacy musieli odkopać 2-2,5 metra mokrej, ciężkiej ziemi. Reanimacja nieprzytomnego mężczyzny rozpoczęto już podczas wydobywania go na powierzchnię. Resuscytacja trwała kilkadziesiąt minut, niestety mężczyzny nie udało się uratować. Mężczyzna miał 45 lat.

Sprawę będzie wyjaśniać policja.

- Policjanci, pod ścisłym nadzorem prokuratury, będą wyjaśniać okoliczności tego wypadku - informuje nadkom. Tomasz Krupa, rzecznik prasowy podlaskiej policji.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Opublikowane: Styczeń 19th, 2019 9:23 am