Berlin: Michael Roth, minister do spraw europejskich Niemiec wzywa Unię Europejską do stworzenia wspólnego frontu przeciwko Rosji

1Berlin-Niemcy-600x424 (1)

Michael Roth, minister do spraw europejskich Niemiec wzywa Unię Europejską do stworzenie wspólnego frontu przeciwko Rosji w celu załagodzeniu napięć, powstałych w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Zaznacza przy tym, że "antyrosyjskie nastroje" są równie niebezpieczne, jak naiwność w sprawie rosyjskiego "nacjonalizmu". 

Wypowiedź Rotha w artykule Die Welt wskazuje na to, że niemiecka opinia o Rosji zaczęła się krystalizować szczególnie od ataku chemicznego na rodzinę podwójnego agenta Skripala, o którą obwinia się właśnie ten kraj.

W swoich uwagach, które zdawały się przedstawiać bardziej prorosyjskie poglądy członków Socjaldemokratycznej Partii Niemiec, powiedział, że Europa powinna zawiesić nałożone na Rosję sankcje. Podkreślił jednak, że miałoby to być zrobione w celu zachęcenia Rosji do jakichkolwiek negocjacji.

"Sankcje nie są celem same w sobie." - napisał Roth. - "Mają one przecież skłaniać ludzi do negocjacji. Do poszukiwania sensownych rozwiązań. Antyrosyjskie nastroje są tak samo niebezpieczne jak relatywizowanie nacjonalistycznej polityki rosyjskich przywódców." - Dodaje.

Opublikowane: Kwiecień 16th, 2018 3:16 pm