Belgia: członek ISIS stanie przed sądem

bruksela17sieJak poinformowała w czwartek belgijska prokuratura generalna, Salah Abdeslam, jedyny żyjący organizator zamachu w Paryżu w listopadzie 2015 roku, będzie sądzony przed belgijskim sądem za strzelanie do funkcjonariuszy policji.

Zarzuty wobec Abdeslama związane są z wydarzeniami z  marca 2016 roku, kiedy belgijskie służby wkroczyły d omieszkania w Brukseli, w którym ukrywał się terrorysta wraz z dwoma wspólnikami. Został wówczas oskarżony o próbę zabicia policjantów i o nielegalne posiadanie broni.

Salah Abdeslam przewiózł na miejsce zamachu w podparyskim Saint-Dennis, jednego z zamachowców-samobójców. Miał również  zajmować się przewożeniem terrorystów z Syrii i organizowaniem im kryjówek pod Paryżem. Po schwytaniu w Belgii, został wydany Francji, gdzie postawiono mu zarzuty zabójstwa o charakterze terrorystycznym, porwań oraz posiadania broni. Obecnie czeka na proces we francuskim więzieniu. Nie wiadomo czy będzie obecny na procesie w Belgii.

W atakach przeprowadzonych 13 listopada 2015 roku, zginęło 130 osób, a 350 zostało rannych. Do zamachów przyznało się tzw. Państwo Islamskie.

Opublikowane: Sierpień 17th, 2017 3:11 pm, ostatnia aktualizacja: Sierpień 17th, 2017 at 3:23 pm