Belgia: 3 osoby zastrzelone przez nieznanego napastnika

wikimedia-commons-huhu-uet-niemiecka-policja-polizei

Trzy osoby nie żyją po tym, jak nieznany mężczyzna zaczął strzelać do policjantów w Liege w Belgii.  Jest również dwóch rannych. Napastnik wtargnął do pobliskiej szkoły i wziął zakładniczkę. Belgijska policja zapewnia, że zagrożenie zostało zażegnane, a mężczyzna nie żyje.

Wszystko zaczęło się około 10.30, gdy uzbrojony napastnik zaczął ostrzeliwać policjantów, patrolujących ulice w Liege w Belgii. Dwóch mundurowych zginęło na miejscu. Oprócz tego zbłąkana kula odebrała życie niezwiązanej ze sprawą osobie, która miała nieszczęście przejeżdżać tuż obok. Według innych źródeł nie był to kierowca, tylko przechodzień.

Napastnik po dokonaniu zabójstwa próbował uciec. Udało mu się wbiec do pobliskiej szkoły, gdzie na zakładniczkę wziął pracującą tam sprzątaczkę.

Sprawca napadu został zastrzelony przez specjalny oddział policjantów, chociaż niektóre media podały, że popełnił on samobójstwo.  Zakładniczce nic się nie stało, a uczniowie szkoły są obecnie pod ochroną odpowiednich służb.

Na razie nie wiadomo, jakie były przyczyny ataku.Według gazety "La Lbre Belgique" napastnik krzyczał "Allahu Akbar, ale rzeczniczka prokuratury w Liege Catherine Collignon podkreśla, że na razie nic nie wiadomo.

Opublikowane: Maj 29th, 2018 1:00 pm