Belferska Grypa czyli protest nauczycieli

Polska

“Belferska Grypa” już paraliżuje pracę w szkołach oraz przedszkolach w Polsce. Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego zapowiedział rozpoczęcie ogólnopolskiej akcji protestacyjnej. Ogłosił również swoje poparcie dla działań nauczycieli, którzy udali się na zwolnienia lekarskie.

- Tak dalej być nie może – komentuje sytuację nauczycieli prezes ZNP Sławomir Broniarz.

Zarząd główny ZNP zebrał się aby omówić sytuację w oświacie. Podczas przerwy w zebraniu poinformowano o rozpoczęciu ogólnopolskiej akcji protestacyjnej,

- Popieramy działania nauczycieli, którzy w trosce o swoje i uczniów zdrowie udają się na zwolnienia lekarskie – podkreśla Sławomir Broniarz.

Wspomniał również, że Związek Nauczycielstwa Polskiego chce rozmawiać w tej sprawie z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Zapowiedział również, że dalsze działania ZNP są zależne od efektu rozmów z Ministerstwem. ZNP zaznacza, że oczekują aby pensje w oświacie wzrosły o minimum 1000 złotych na etat.

- Te rozmowy, do których zapraszamy zarówno pana premiera, jak i panią minister edukacji narodowej, zostały zaplanowane na 8 stycznia - ogłosił prezes Sławomir Broniarz.

W tajemnicy utrzymywany jest moment kulminacyjny całego protestu. Taka decyzja została podjęta aby MEN i kuratorzy nie mogli “zastraszać” nauczycieli.

Przez oddolny strajk nauczycieli, w poniedziałek wiele szkół musiało odwołać zajęcia i zmieniać plany zajęć.

W niektórych placówkach , aż 75% nauczycieli jest na zwolnieniu lekarskim. Do tych szkół zaliczają się m.in SP340 w Warszawie i SP27 w Gdańsku.

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl

Opublikowane: Grudzień 18th, 2018 3:40 pm