Awaria w PKN Orlen w Płocku, nie zagraża życiu mieszkańców

Fot. PKN-Orlen-logo

Biuro prasowe PKN Orlen w Płocku informuje, że przyczyną awarii w ich zakładzie produkcyjnym była nieszczelność na sieci parowej w zakładzie elektrociepłowni. Dodają również, że nad zakładem nie ma już ciemnego dymu. Obecnie trwa sekwencyjne przywracanie pracy poszczególnych instalacji.

Jak dowiadujemy się z portalu tvn24, we wtorek po południu z zakładu produkcyjnego PKN Orlen w Płocku, wydobywał się czarny dym. Przyczyną była nieszczelność na sieci parowej w zakładowej elektrociepłowni, doszło do zakłócenia bieżącej pracy systemów technologicznych.

Biuro prasowe wyjaśnia, że z zgodnie z procedurami na wypadek braku źródła pary, nastąpiło czasowe, bezpieczne zatrzymanie części instalacji. Sytuacja w szybkim tempie została opanowana i  nad zakładem nie ma już ciemnego dymu. Sekwencyjnie przywracana jest praca poszczególnych instalacji.

PKN Orlen zapewnia, że służby ochrony środowiska przeprowadziły badania, które nie zarejestrowały przekroczeń norm jakości powietrza. Awaria nie zagraża życiu, zdrowiu mieszkańców. Sytuacja cały czas jest monitorowana i na bieżąco podejmowane są stosowne działania.

Przyczyny zdarzenia mają zostać szczegółowo wyjaśnione w najbliższym czasie.

Opublikowane: Wrzesień 26th, 2018 8:40 am