Awaria ruchomych schodów w warszawskim metrze

wolna grafika - schody ruchome

Około godziny 7:20 doszło do wypadku na stacji metra Centrum w Warszawie. Nastąpiła awaria ruchomych schodów, prowadzących w dół, na peron w kierunku Kabat. Straż pożarna informuje, że cztery osoby zostały ranne.

O zdarzeniu poinformował tvnwarszawa, który został poinformowany przez czytelnika. "Stacja Metra Centrum, schody ruchome w dół, od strony Rotundy, kierunek Kabaty. Nagłe bardzo szybkie przyśpieszenie schodów - ludzie na dole wpadali na siebie i przygniatali wzajemnie. Są poszkodowani." - napisał mieszkaniec Warszawy.

Na wp wiadomości, czytamy, że na miejsce przyjechała straż pożarna i karetka pogotowia. Trzy poszkodowane osoby trafiły do szpitala,  czwarta została opatrzona na miejscu.

-Rzeczywiście schody ruchome jadące w dół nagle bardzo przyśpieszyły. Cztery osoby zostały poszkodowane, są pod opieką ratowników z karetki pogotowia - powiedział dziennikarzowi starszy kapitan Piotr Antonowicz z Komendy Miejskiej Straży Pożarnej. - zepsute schody zostały wyłączone, zajęli się nimi technicy - dodał.

Według relacji dziennikarza, obecnego na miejscu awarii, zejście na peron w stronę Kabat jest teraz niemożliwe. Przed wejściem na schody stoją pracownicy warszawskiego Metra i kierują podróżnych przez środkowe wejście. Pasażerowie nie wiedzą, co się dzieje, panuje dużą nerwowość.

Przyczyna awarii nie jest znana, nie wiadomo również do kiedy będą trwać utrudnienia na stacji metra Centrum.

Opublikowane: Październik 4th, 2018 10:50 am, ostatnia aktualizacja: Październik 4th, 2018 at 2:12 pm